Wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego Jabłoniowy Sad

Dnia 28.09.17 r. klasa III i sześciu uczniów z klasy IV pojechało do Szczedrzyka do gospodarstwa edukacyjnego. Na to gospodarstwo składa się dom oraz ponad 100-letnie zabudowania gospodarskie. Za domem rozciąga się ogród warzywny, staw i sad, w którym biegają świnie rzadko spotykanej rasy Mangalica. W sadzie rosną różnorodne drzewa owocowe, a na terenie gospodarstwa powstała przydomowa tłocznia soków, w której produkowane są soki ze starych odmian jabłek oraz innych owoców uprawianych w gospodarstwie.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i pracowali na poszczególnych stacjach poznawczych. Dzieci poznawały glebę, kompost i jej mieszkańców, budowały budkę lęgową i domek dla owadów, wykonywały serwetkę przy użyciu materiałów roślinnych. W Laboratorium Smaku zgłębiały zmysł smaku, a z jabłek wyciskały „ostatnie soki” przy pomocy prasy do soku. Po zakończeniu zajęć każda grupa prezentowała wyniki i omawiała sens wykonanej pracy, problemy na jakie natrafiła i w jaki sposób je rozwiązała. Ponadto dzieci mogły zaprzyjaźnić się z kotem i psami gospodarzy, obserwować kury, kaczki, świnie na pastwisku, zobaczyć hotel dla owadów i dowiedzieć się czegoś o owadach pożytecznych i dlaczego należy je chronić.

Na wycieczce dzieci poznawały podstawowe pojęcia w zakresie ekologii i zdrowego stylu życia, a wypracowane w trakcie warsztatów materiały będą im przypominały o wycieczce i zdobytej wiedzy.

Licznik odwiedzin

1964548
DzisiajDzisiaj763
WczorajWczoraj1541
Ten tydzieńTen tydzień11762
Ten miesiącTen miesiąc29684
WszystkieWszystkie1964548
Początek strony