Ferie zimowe 2019 w szkole

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. Dlatego w naszej szkole w pierwszym tygodniu zorganizowano zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczęszczały na nie dzieci od pierwszej do szóstej klasy. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 13.00.

Program zajęć był bardzo urozmaicony, więc uczestnicy nie mieli czasu na nudę. W pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników z regulaminem oraz zasadami postępowania podczas zabaw i wycieczek. Poznali plan zajęć na każdy dzień. Zajęcia odbywały się w świetlicy szkolnej, w sali gimnastycznej, w sali zabaw oraz w sali komputerowej. Oczywiście, gdy tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy na dwór, pobiegać na boisku oraz dokarmić ptaszki w naszym szkolnym karmniku internetowym. Podczas zajęć plastyczno-technicznych dzieci wykonywały różne prace, między innymi bałwana techniką kalkografii. Bardzo radosnym dniem był dzień muzyczny. Odbył się turniej „Śpiewające fortepiany” oraz dyskoteka. W środę pojechaliśmy do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Królewna Śnieżka”. Natomiast w czwartek były zajęcia z panią bibliotekarką Ireną Pawlytą, która czytała dzieciom fragmenty książki pt. „Nela i polarne zwierzęta”. Przygotowała również dla młodszych dzieci kolorowanki, a dla starszych krzyżówki o tematyce zimowej. Nie obyło się też bez zabawy ruchowej z balonami, przy których było wiele śmiechu i radości. W czasie spaceru do parku spotkaliśmy pana policjanta, z którym odbyliśmy pogawędkę na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. W ostatnim dniu uczestnicy z dużym zaangażowaniem zabrali się do przygotowania pysznego śniadanie oraz pizzy. W dalszej części tego dnia odbyły się wyścigi drużyn w sali gimnastycznej. Wszyscy byli zadowoleni, że ten czas spędzili bezpiecznie, miłej atmosferze.

Licznik odwiedzin

2567691
DzisiajDzisiaj904
WczorajWczoraj2058
Ten tydzieńTen tydzień2962
Ten miesiącTen miesiąc61338
WszystkieWszystkie2567691
Początek strony