Tłusty czwartek

Tłusty czwartek – to staropolska tradycja. Pączki, pączki, pączki…
było ich tak dużo, zjedliśmy je radośnie nie ważne, że od pączka brzuch rośnie..
Tradycja spełnia ważną i rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Dlatego trzeba ją pielęgnować.
9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu tłusty czwartek.
Dzieci poznały krótką tradycję tego święta według powiedzenia: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Według tradycji tego dnia powinno się zjeść choć jednego ponieważ „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”.
Nasze przedszkolaki odwiedziły przedszkolną kuchnię, gdzie same robiły pączki z wcześniej przygotowanego ciasta. Dzieci dowiedziały się, że idealny pączek powinien być pulchny i słodki. Najlepsze pączki powinny też mieć jasną obrączkę wokół, dzięki temu poznajemy, że tłuszcz na którym były smażone jest świeży. Gdy pączki były gotowe dzieci ćwicząc swoją sprawność z wielkim apetytem pałaszowały te smakołyki. Przedszkolaki mogły również poczęstować swoich rodziców. Na zakończenie dnia dzieci malowały paluszkami papierowe pączki.

Licznik odwiedzin

3602759
DzisiajDzisiaj2360
WczorajWczoraj3676
Ten tydzieńTen tydzień19938
Ten miesiącTen miesiąc12581
WszystkieWszystkie3602759
Początek strony