Spotkanie z pisarką Barbarą Gawryluk

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły mięli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Barbarą Gawryluk w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Pani Barbara to autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka. Wyróżniona za książkę „Dżok. Legenda o psiej wierności” w konkursie na dziecięcy bestseller roku 2007. Nagradzana również za swoją pracę pisarską w roku 2009 i 2010.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI i wszystkim się bardzo podobało. Dla zbieraczy autografów po prelekcji była możliwość zakupu książki i otrzymania od autorki szczególnej dedykacji z autografem.

Wystawa książek

W dniu 29.01.2016 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek zakupionych w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Wystawione pozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nowe książki można było od razu wypożyczyć. Biblioteka była czynna również podczas ferii zimowych wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu czytelników.

Książki to Twoi przyjaciele…

To motto inscenizacji, którą 13 grudnia zaprezentowali uczniowie kl. III podczas Pierwszego Szkolnego Jarmarku Świątecznego zorganizowanego w PSP w Kamieniu Śląskim. „ Ratujmy święta” to scenka typowa dla okresu przedświątecznego. W tym czasie wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Ciekawych pomysłów postanawiają poszukać w „Internecie”, ale co się dzieje? Nie ma prądu! Nie działa komputer, a laptop się rozładował. Sytuacja wydaje się być bez wyjścia. Na szczęście pojawia się Babcia- Wróżka, która przypomina dzieciom, że przecież posiadają dobrze wyposażoną domową biblioteczkę, a każda książka to skarbnica mądrości. Co za szczęście, że mamy książki z ich pomocą zaradzimy kłopotom!- zawołały szczęśliwe dzieci.

Niezwykła moc zwykłego czytania

3.12.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu Śl. na zebraniu rodziców gościliśmy pracowników biblioteki w Gogolinie. Spotkanie było związane z projektem „Książki naszych marzeń” finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Gogolińskie szkoły podstawowe uczestniczą w tym projekcie wspólnie z GBP i biblioteką pedagogiczną w Opolu. Projekt polega na zakupie książek do bibliotek szkolnych, w celu promocji czytelnictwa. Oprócz zakupu książek nasza szkoła w ramach tego projektu będzie promować czytelnictwo poprzez: projekty edukacyjne, wystawy, imprezy itp. Podczas zebrania została przedstawiona krótka prezentacja, która miała na celu pokazać rodzicom jak ważną rolę odgrywa czytanie książek od najmłodszych lat w rozwoju dziecka.

 

Witajcie w naszej bajce!

To cykl spotkań organizowanych w sali GOK w Gogolinie. Dnia 7 listopada 2015r. uczniowie kl.IV PSP w Kamieniu Śl. zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „ Sen Doroty”. Inscenizacja powstała na bazie książki Aleksandra Maksymiaka „ Teatr w szkole” dostępnej w naszej bibliotece. Sztuka powstała pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Wojtyry. Scenografię opracowała i wykonała pani Natalia Zagórska wraz z uczniami. Spektakl wzbudził zainteresowanie widzów, gdyż poruszał problem komunikacji dziecka z dorosłymi. Pouczał jak ważną rolę spełnia kształtowanie prawidłowych nawyków u dzieci i jak potrzebne jest zachowanie porządku wokół siebie.

Spotkanie z pisarką.

W środę 21.10.15r. w Filii Bibliotecznej w Kamieniu Śl. odbyło się spotkanie z Izabelą Sową autorką książek dla młodzieży i dorosłych. W bardzo ciekawej prezentacji uczestniczyli rodzice uczniów i nauczyciele naszej szkoły. Dzięki takim wydarzeniom popularyzuje się książki i rozwija czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych.

Licznik odwiedzin

3916824
DzisiajDzisiaj640
WczorajWczoraj2416
Ten tydzieńTen tydzień640
Ten miesiącTen miesiąc26748
WszystkieWszystkie3916824
Początek strony