O szkole

Do szkoły uczniowie dojeżdżali Ekspresem Hogwart, pociągiem odjeżdżającym z peronu 9 i ¾ (z londyńskiego dworca King's Cross), tymże pociągiem wracali do domu na zimowe i letnie ferie.

Hogwart był jedną z trzech szkół (obok bułgarskiego Durmstrangu i francuskiego Beauxbatons) startujących w Turnieju Trójmagicznym, rywalizacji największych i najlepszych szkół czarodziejów w całej Europie. Turniej ten organizowany był co pięć lat. W średniowieczu był bardzo popularny, jednak został zakazany, ponieważ zbyt wielu jego uczestników ginęło.

Porządku w Hogwarcie pilnowali prefekci, wybierani spośród starszych klas, oraz woźny Argus Filch.

Zazwyczaj wybieranych było dwoje prefektów na dom – uczeń i uczennica. Prefektem mógł zostać uczeń rozpoczynający piąty rok nauki w Hogwarcie. Byli także prefekci naczelni, uczniowie ostatnich klas, mający zwierzchność nad pozostałymi prefektami. Prefekci jako jedni z niewielu uczniów wiedzieli, gdzie znajduje się gabinet dyrektora oraz jakie jest do niego hasło.

W V tomie powieści (Harry Potter i Zakon Feniksa) prefektami zostali Hermiona Granger i Ronald Weasley. W Slytherinie wybrano Dracona Malfoya i Pansy Parkinson, w Hufflepuffie Erniego Macmillana i Hannę Abbot, a w Ravenclawie Anthony'ego Goldsteina i Padmę Patil.

źrodło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hogwart

 

 

 

Licznik odwiedzin

4116016
DzisiajDzisiaj1604
WczorajWczoraj3090
Ten tydzieńTen tydzień14639
Ten miesiącTen miesiąc70620
WszystkieWszystkie4116016
Początek strony